Datum zveřejnění: 23.07.2021
Od července 2021 se všechny Lely produkty péče o vemeno přejmenovaly na název Quaress.

 

Společnost Lely poprvé použila název Quaress pro své produkty péče o vemeno, když uvedla na trh v roce 2012 své tehdy nové produkty Lely Quaress Iodine a Lely Quaress Lac. Od té doby začala Lely používat tento název i pro ostatní produkty kategorie péče o vemeno. Po 9 letech potřebovaly ještě 2 produkty aktualizovat název tak, aby se názvy v kategorii sjednotily. Proto je od července 2021 produkt Lely Astri IO nazýván Lely Quaress Premo a Lely Astri UC nazýván Lely Quaress Ultimo. Stejný prvotřídní produkt s novým názvem. Nicméně, co vlastně slovo Quaress znamená?

 

Quaress

Quaress je kombinací slov ‘quarters’ a ‘caress’ tedy česky ‘čtvrtě’ a ‘pohlazení’. Pohlazení znamená péči, dotek a objetí. To vyjadřuje pečující aspekt, který je velmi důležitý pro udržení dobré kondice pokožky a celkového zdraví vemene. Označení čtvrť souvisí se čtyřmi čtvrtěmi vemene, které jsou individuálně monitorovány a ostřikovány v dojícím robotu Lely Astronaut. Tato dvě slova dohromady utvořila značkový název kategorie produktu Quaress.

Během několika posledních let investovala společnost Lely hodně času a úsilí k vytvoření vlastního portfolia spotřebního materiálu v oblasti péči o vemeno. Změnila se například barva obalů z modrých na šedé, což velmi zlepšilo identifikaci produktů. Dále byl uveden na trh první bariérový ostřik vemene po dojení. Poslední novinka byla představena teprve před několika málo měsíci a jedná se o zcela nový všestranný ostřik vemene Lely Quaress Pergo. Věříme, že zdravé dojnice vytvářejí základ pro výrobu kvalitního mléka. Lely je přesvědčena, že použití správného produktu péče o vemeno, který vyhovuje potřebám vašich krav, povede k udržitelné, ziskové a radostné budoucnosti v zemědělství.