Datum zveřejnění: 27.09.2019
V úterý 24. září 2019 jsme se společně sešli v Drhovech, které patří pod Zemědělské družstvo Nečín a důvod jsme měli mimořádný. Oslavili jsme již 100. farmu, kde jsme instalovali dojicí robot Lely Astronaut, stalo se tak na jaře letošního roku.

 

Počasí nám úplně nepřálo, bylo pod mrakem a dokonce nám sprchlo, ale přesto to se v Drhovech sešlo kolem 200 lidí. Chvíli po 10.30 hodině přivítal všechny přítomné Jan Koukolíček (ZD Nečín), Tomáš Hrůša (AGRO-partner Soběslav), Herbert van Hemert (Lely International), Martin Lev (Zemědělský svaz) a Marek Brabenec (S.O.K. stavební), po krátkém proslovu slavnostně pokřtili miniaturu dojicího robotu Lely Astronaut A5.

Poté následovali přednášky partnerů akce (Respect, Erste Leasing, AgroTeam a S.O.K.) a komentovaná prohlídka stáje.

Kromě stáje s dojicími roboty A4 byl k vidění Lely Astronaut A5, přihrnovač krmiva Lely Juno a společně se společní AGRI CS jsme připravili ukázku traktorů Steyr, do kterých byly zapřažené například lisy Lely Welger nebo Lely Welger Tornado.

 

Všem partnerům děkujeme za pomoc, ZD Nečín za pomoc s přípravou a vstřícnost při přípravě, cukrárně Rio Příbram za nádherný dort a muffini. 

 

Kompletní fotodokumentaci najdete zde.